eraserheadBB has logged 109 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sicko

Sicko

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Still Processing

Still Processing

2020
×
Read prior review Edit this entry  
24
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Still Processing

Still Processing

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Out of the Loop

Out of the Loop

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Song of Love

Song of Love

1950
×
Read the review Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Humanité

Humanité

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
08
Lorena

Lorena

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
300

300

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry