• Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Fall

  • MUBI Ident

  • Doom: Annihilation

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • AI

  • Undone

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Guest of Honour

    ★★½

  • Rodman: For Better or Worse

  • Ema

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★½

  • Ford v Ferrari

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Monsoon

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★½

  • A Florida Melancholy

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★

  • The Staggering Girl

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★