• The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★½

  • Last Summer

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Awake

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Calls

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★★½

  • Brother's Keeper

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • When I'm Done Dying

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • 9,75

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Supernova

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Colette

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • You Know Him

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½