Eric has logged 20 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Curfew

Curfew

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
New Boy

New Boy

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Time Freak

Time Freak

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry