• Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • The College Admissions Scandal

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • American Son

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • American Factory: A Conversation with the Obamas

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Second Act

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Red Joan

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Ibiza

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Call Me by Your Maid

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • The Post

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Circle

    ★½

  • To the Bone

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Pumpkin Pie Wars

    ★½

  • 13th

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • Sing

    ½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★½