Erica has logged 49 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
American Son

American Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Pumpkin Pie Wars

Pumpkin Pie Wars

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Boys of Sudan

Lost Boys of Sudan

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The College Admissions Scandal

The College Admissions Scandal

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Smart People

Smart People

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry