• Dune

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Asuran

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Raising Kratos

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Shadow

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½