eroc has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pretty Sweet

Pretty Sweet

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Baker 3

Baker 3

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fully Flared

Fully Flared

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Pretty Sweet

Pretty Sweet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Ninja, a Band of Assassins

Ninja, a Band of Assassins

1962
×
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hackers

Hackers

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry