Sort by

Eric D. has logged 398 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star 80

Star 80

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Come and Get It

Come and Get It

1936
×
★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pixie

Pixie

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry