Sort by

Eric D. has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Amistad

Amistad

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Group

The Group

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
Edit this entry  
16
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dementia

Dementia

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skin Game

Skin Game

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry