• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Civil

    ★★★

  • Marighella

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★