Eric has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Royal Tramp

Royal Tramp

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spookies

Spookies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malice

Malice

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Friend to Die For

A Friend to Die For

1994
×
★★½
Edit this entry  
11
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stunts

Stunts

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knights of the Round Table

Knights of the Round Table

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Menu for Murder

Menu for Murder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Abomination

The Abomination

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Demon Lover

The Demon Lover

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Fatal Deviation

Fatal Deviation

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Team

Double Team

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strange

Dr. Strange

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mars Needs Women

Mars Needs Women

1968
×
Read the review Edit this entry  
27
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Dog

Top Dog

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eye of the Tiger

Eye of the Tiger

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry