erin has logged 41 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Downfall

Downfall

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★½
Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry