Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Belle

Belle

2021
×
Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Taps

Taps

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Things

Things

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
Edit this entry  
16
Zalava

Zalava

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Earwig

Earwig

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Dashcam

Dashcam

2021
×
Edit this entry  
05
Good Madam

Good Madam

2021
×
Edit this entry  
04
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
Edit this entry