Esra Nur Işın has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
Edit this entry  
30
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
32/76: To W + B

32/76: To W + B

1976
×
Edit this entry  
14
38/79: Sentimental Punk

38/79: Sentimental Punk

1979
×
Edit this entry  
14
36/78: Rischart

36/78: Rischart

1978
×
Edit this entry  
14
31/75: Asylum

31/75: Asylum

1975
×
Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★½
Edit this entry  
11
Nocturne

Nocturne

1980
×
Edit this entry  
11
Now

Now

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
10
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
02
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry