Sort by

Esteban has logged 195 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super

Super

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Family Weekend

Family Weekend

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home of the Brave

Home of the Brave

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lion's Heart

Lion's Heart

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden Child

The Hidden Child

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Getaway

Getaway

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Hours

Hours

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Family

The Family

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paranoia

Paranoia

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunlight Jr.

Sunlight Jr.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parkland

Parkland

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
RED 2

RED 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pawn Shop Chronicles

Pawn Shop Chronicles

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry