Sort by

Esteban has logged 16 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry