Sort by

Esteban has logged 23 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellion

Hellion

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen River

Frozen River

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry