• Summer of 84

    ★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Geostorm

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Spielberg

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Bodied

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Mummy

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Snatched

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Lou

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Incredible Jessica James

    ★★★★½

  • Band Aid

    ★★★½

  • Marjorie Prime

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • 78/52

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Polka King

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★