• Injustice

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Wolf

    ★★★½

  • The Middle Man

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Charlotte

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Lakewood

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Forgiven

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Being James Bond

  • Official Competition

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Julia

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Encounter

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • France

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • Mothering Sunday

    ★½

  • Where Is Anne Frank

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Mortal Kombat

    ★★★