Etienne has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Feast

Feast

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Wet Dog

Wet Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Big Business

Big Business

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Cutterhead

Cutterhead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Faking Bullshit

Faking Bullshit

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Hook

Hook

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★
Edit this entry  
15
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cortex

Cortex

2019
×
Edit this entry  
08
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry