• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Belle

    ★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Rodsquare's Show

  • Pretend It's a City

  • Long Toast

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Future is an Angel and a Smile

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Fatman

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Last Matinee

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Rhubarb

  • The Last Dance

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Lost Time

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★★½