Mateo has logged 27 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
Read the review Edit this entry  
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Paranoids

The Paranoids

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Making of Only Yesterday

The Making of Only Yesterday

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
The Student

The Student

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Narcose

Narcose

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Ama

Ama

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Time for Revenge

Time for Revenge

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rolling Family

Rolling Family

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry