Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Monster

Monster

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry