Euan has logged 77 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
LOL

LOL

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Battle of Jangsari

Battle of Jangsari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tristana

Tristana

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Milky Way

The Milky Way

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Separate Tables

Separate Tables

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Where Is Kyra?

Where Is Kyra?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Greed

Greed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miracle in Milan

Miracle in Milan

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hood

Hood

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry