Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Extracurricular

Extracurricular

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Einstein's Big Idea

Einstein's Big Idea

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Antigone

Antigone

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
MTV Unplugged Presents: BTS

MTV Unplugged Presents: BTS

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
BLACKPINK: The Show

BLACKPINK: The Show

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry