kyra has logged 48 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
El Angel

El Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daddy

Daddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry