Evan has logged 22 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
30
Just Before Nightfall

Just Before Nightfall

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Heart Is That Eternal Rose

My Heart Is That Eternal Rose

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Diary of an Innocent Boy

The Diary of an Innocent Boy

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
Something Horizontal

Something Horizontal

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Sword

The Sword

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nomad

Nomad

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sentimental Education

Sentimental Education

1962
×
★★½
Edit this entry  
19
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Crimson Curtain

The Crimson Curtain

1953
×
★★★
Edit this entry  
16
Rendezvous in July

Rendezvous in July

1949
×
★★½
Edit this entry  
14
Evariste Galois

Evariste Galois

1965
×
★★★★
Edit this entry  
13
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Araby

Araby

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Pharos of Chaos

Pharos of Chaos

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Street Law

Street Law

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★
Edit this entry  
03
Shoot the Moon Right Between the Eyes

Shoot the Moon Right Between the Eyes

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry