Evan Lee Ambrose has logged 22 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry