• Luca

    ★★★★★

  • Carnaval

    ★★½

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • A Vida Depois do Tombo

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Double Dad

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Rich in Love

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • Holiday Rush

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • She Said, He Said

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½