Jesse has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sci-fighters

Sci-fighters

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Go

Never Let Go

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boss Level

Boss Level

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Laserhawk

Laserhawk

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vibes

Vibes

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Act of Violence

Act of Violence

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell's Heroes

Hell's Heroes

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chase

The Chase

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry