everyonelse has logged 19 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cigarette Candy

Cigarette Candy

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everest

Everest

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Kids

Kids

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Together

Together

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
If You Don't, I Will

If You Don't, I Will

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The Day Before the End

The Day Before the End

2016
×
Edit this entry  
04
Life's a Bitch

Life's a Bitch

2014
×
Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry