• Wildlife

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Crocodile

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Journeyman

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Beast

    ★★★★

  • The Upside

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Three Girls

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Princess Cyd

    ★★½

  • The Circle

    ★★

  • Gifted

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

  • The Party

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Novitiate

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • Playground

  • Passengers

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • One Another

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½