• Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Lion

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • How It Feels

  • Your Name.

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • Nerve

    ★★½

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Me Before You

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Friend Like Me

  • The Jungle Book

  • At Long Last

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Allegiant

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Let it Be

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★

  • Room

    ★★★½

  • Blue Sushi

  • 6 Years

    ★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Paper Towns

    ★★

  • Minions

    ★★

  • Septem

  • Inside Out

    ★★★½

  • Space Quest

  • Mustang

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Tomorrowland

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Insurgent

    ★★½

  • Rocks that Bleed

  • Cinderella

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • The DUFF

    ★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★½