existing has logged 51 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Make Up

Make Up

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room 13

Room 13

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horticult

Horticult

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Working Man

Working Man

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Slither

Slither

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rot

Rot

2019
×
★★★
Edit this entry