existing has logged 47 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Straight Edge Kegger

Straight Edge Kegger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Our Planet: Behind The Scenes

Our Planet: Behind The Scenes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
4x4

4x4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Vigil

Vigil

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stolen

Stolen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
First Date

First Date

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Adoration

Adoration

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry