• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Come Away

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Anna

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Rampage

  • Tomb Raider

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Frank & Lola

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Always Shine

    ★★★½

  • The Pass

    ★★★½

  • The Assignment

    ★★★

  • Gods of Egypt

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★★

  • By the Sea

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Queen of Earth

    ★★★★★

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • Welcome to Me

    ★★★½

  • She's Funny That Way

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • The Counselor

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ★★★★

  • Venus in Fur

    ★★½

  • Young Adult

    ★★★★★

  • Haywire

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Salt

    ★★★★½

  • Frankie & Alice

    ★★★★

  • The Wolfman

    ★★★★★

  • The Runaways

    ★★★

  • I Am Love

    ★★★★★

  • Alexander

    ★★★★★

  • Melinda and Melinda

    ★★★★

  • Life or Something Like It

    ★★

  • One Hour Photo

    ★★★★

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★★★★

  • Gone in Sixty Seconds

    ★★★★½

  • Pushing Tin

    ★★★½

  • eXistenZ

    ★★★★

  • Playing by Heart

    ★★★★★