Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry