Exzactly has logged 229 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Butler: Book of the Atlantic

Black Butler: Book of the Atlantic

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Butler: Book of Murder

Black Butler: Book of Murder

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hotline Miami Story

The Hotline Miami Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry