• Squid Game

  • The Guilty

  • Last Summer

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • Hey There!

    ★★

  • Crime Scene

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Stuck Apart

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

  • The Undoing

  • Invisible to the Eye

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Tenet

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • 365 Days

  • Love Likes Coincidences 2

    ★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★★

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ★½

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★½

  • Sex, Explained

  • The Way We Are

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★★★

  • Comidark Films: The Getaway

    ½

  • Comidark Films: In Between

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Girl with No Mouth

    ★★★★

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Truth

  • Sesinde Aşk Var

  • Echo

  • Nimic

  • The Lion King

    ★★★★★

  • La Belle Indifference

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Talking About Trees

    ★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★½

  • Belonging

    ★★★

  • Money Trap

    ★★½

  • Honeyland

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • One Love

  • Bird Box

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bartu Ben

  • Green Book

    ★★½

  • A Faithful Man