• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Yuni

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★½

  • 2020

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★★