• The Legend of Zorro

    ★★★

  • Wolf Song

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • I Walk the Line

    ★★½

  • Black Narcissus

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Red Desert

    ★★★★½

  • When Worlds Collide

    ★★★½

  • Germany Year Zero

    ★★★★½

  • Moby Dick

    ★★★★

  • City Streets

    ★★★

  • A Walk in the Spring Rain

    ★★★★

  • Man of the West

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Wedding Night

    ★★★★

  • Black Orpheus

    ★★★

  • Space Jam

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★