• No Time to Die

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Jonsson Gang

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Lovers Rock

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Force of Nature

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Run Uje Run

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Beirut

    ★★★