• Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Box Assassin

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Crown Prince of Saudi Arabia

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • True Sight : The International 2018 Finals

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Other Side of the Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Bodyguard

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Asobi Asobase - workshop of fun -

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½