fahdikrie has logged 14 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Makioka Sisters

The Makioka Sisters

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry