• Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • Songbird

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • The Platform

  • Uncut Gems

  • Hair Love

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swiped

    ½

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • He's Out There

  • Cam

  • The First Purge

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Cold War

  • Bao

  • Dude

    ½

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Mandy

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Underworld: Blood Wars

  • Moana

  • Brazilian Holocaust

    ★★★★

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Blair Witch

    ½

  • The Purge: Election Year

    ½

  • Finding Dory

  • Me Before You

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • Raw

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★½

  • The Dark Tapes

    ½

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Boy

  • The Greasy Strangler

    ★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Evolution

    ★★

  • This Is England '90

  • Pixels

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

  • Inside Out

  • Circle

    ★★