• A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Martyrs Lane

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Caveat

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★½

  • Host

    ★★★★

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The Droving

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Martin's Close

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Sator

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½