• Pretend It's a City

  • Pieces of a Woman

  • The Tax Collector

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Normal People

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Dolly Parton: Here I Am

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★

  • I'm No Longer Here

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • After

  • Pain and Glory

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Burning

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

  • Lady Bird

  • Good Time

  • Call Me by Your Name

  • 20th Century Women

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • Warehoused

    ★★★

  • Embrace of the Serpent

  • Magical Girl

  • The Towrope

    ★★★★

  • Marina Abramović: The Artist Is Present

  • The Social Network

  • Inception

  • The Pleasure of Being Robbed

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

  • The Devil Wears Prada

  • We're Going to the Zoo

  • Volver

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★★★

  • Frida

    ★★★

  • Spirited Away

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

  • Fight Club

    ★★★½

  • All About My Mother

  • Fargo

  • The Watermelon Woman

  • Fallen Angels

  • Chungking Express

  • The Addams Family

  • GoodFellas

  • Tie Me Up! Tie Me Down!

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

  • Where Is My Friend's House?

  • Streetwise

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

  • The Conversation

    ★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★

  • Harold and Maude

    ★★★½

  • …ere erera baleibu izik subua aruaren…

  • Support Your Local Sheriff!

    ★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★

  • Persona

    ★★★½

  • Emotion

  • If I Had Four Dromedaries

  • Elevator to the Gallows