Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
Edit this entry  
08
Volver

Volver

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Edit this entry  
02
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
18
…ere erera baleibu izik subua aruaren…

…ere erera baleibu izik subua aruaren…

1970
×
Read the review Edit this entry  
18
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
Edit this entry  
27
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Edit this entry  
13
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Emotion

Emotion

1966
×
Read the review Edit this entry  
01
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
29
If I Had Four Dromedaries

If I Had Four Dromedaries

1966
×
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
27
Streetwise

Streetwise

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Frida

Frida

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warehoused

Warehoused

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry