Fam Squad has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry